Víkendové výsledky mládeže + hodnotenia trénerov

Dorast III. liga ZsFZ (obidva zápasy predohrané už vo štvrtok)

ŠKF Sereď U19 – FC ŠTK Fluminense Šamorín U19  1:0 (1:0)   Gól: 25. M. Jánošík

Zostava ŠKF: Nagy – Habdák, Bohunický, Brodanský (M. Jánošík), J. Hipp, Pilo, Prešnajder (C), Sedláček, D. Hipp (Zuzkovič), Henček, Lipovský

Hodnotenie trénera R. Blaška: Zápas proti ešte neporazenému a veľmi kvalitnému  súperovi bol opatrný, ale časom sme sa osmelili a strelili prvý a rozhodujúci gól. Vyzdvihujem hernú disciplinu.

 

ŠKF Sereď U17 – FC ŠT Fluminense Šamorín U17   0:0

Zostava ŠKF: Šípoš – L. Terneny, Szabo, Oberman, Tkáč (Horváth), Švehla, Sklenár, L. Hipp (T. Toráč), Hudcovič, Králik (C), S. Jánošík (Mikláš)

Hodnotenie trénera P. Bohunického: Do zápasu s kvalitným súperom sme vstúpili odhodlane, nebojácne, s nasadením. V obrane sme hrali organizovane a disciplinovane, nedopúšťali sa individuálnych chýb. Hostia neustálym pohybom, kombinačnou hrou sa snažili niekoľkokrát ohroziť našu bránu, ale neúspešne. V útočnej fáze sme si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, snažili sa streliť víťazný gól, no chýbalo nám tentokrát kúsok športového šťastia, hlavne pri dvoch zahodených ,,tutovkách“. Koniec zápasu bol doslova kto z koho a hráči oboch mužstiev si siahli na samé dno svojich síl, no gól však nepadol. 

Žiaci II. liga ZsFZ

ŠKF Sereď U15 – FC Baník Prievidza U15  1:0 (0:0)  Gól: 58. Turányi

Zostava ŠKF: Šípka – Hodúr, Kušnír, Polák (C), Bakoš (T. Terneny), Vencelík, Baláž (Turányi), Gavalec, Forro (Tomášek), Beňuš, Javor (Nagy)

Hodnotenie trénera R. Scherhaufera: Zápas mal vysoké tempo, súper sa snažil od začiatku o postupné zakladanie útoku od brankára, častokrát hraničiace s vysokým rizikom. Aktívnym pressingom sme bohužiaľ ich straty prvý polčas nedokázali kvalitne vyriešiť, napriek tomu obrovskú šancu pred brankárom zahodil Polák. Druhý polčas sa obraz hry zmenil, súper prestal hazardovať pred svojou bránou, hra sa posunula do stredovej zóny, kde sme dôrazom v osobných súbojoch získavali lopty a dostávali sa do nebezpečných protiútokov. Jeden z nich po Gavalcovom úniku a prihrávke pred prázdnu bránu zakončil Turányi, čo rozhodlo o výsledku. Po góle prišli ešte príležitosti na obidvoch stranách, najmä obrovské šance Tomášeka mali skončiť gólom, ale výsledok sa už nemenil. Hráči dodržali do bodky moje predzápasové pokyny, proti silnému súperovi išli na doraz, a podporení vynikajúcim výkonom brankára Šípku boli zaslúžene odmenení. 

 

ŠKF Sereď U13 – FC Baník Prievidza U13  0:12 (0:6)

Zostava ŠKF: T. Ollé, Holbík, Krajčovič, Janega, Toncr, Očenáš (C), Mitas, Galo, Velický, Kafka, R. Ollé, Gála, Macho

Hodnotenie asistenta trénera R. Scherhaufera: Zápasy so súpermi, ktorí majú tím zložený z hráčov r. 2005 sú vždy komplikované, naši chlapci sú najmä 2006, 2007, 2008 a fyzické rozdiely na veľkom ihrisku sú pri týchto konfrontáciach neprekonateľné a častokrát príliš kruté. Samozrejme k tomu treba športovo uznať, že okrem týchto rozdielov boli hráči súpera technicky vyspelí a na lopte veľmi silní a teda výsledok je spojením všetkých týchto faktorov. Napriek tomu, musím chlapcov pochváliť, pretože mentálne to vôbec nezabalili, snažili sa odovzdať maximum, behať a bojovať o každú loptu za čo im patrí absolutórium. Mrzí ma, že nedotiahli sľubné akcie, pretože jeden dva góly si zaslúžili dať. Prehra má objektívne príčiny, takže neni dôvod sa nad ňou pozastavovať, je potrebné ostať pozitívny a zamerať sa na zápasy so súpermi, ktorí sú nám kvalitatívne bližšie.

 

Prípravka ObFZ Galanta

OFK Pusté Úľany – ŠKF Sereď 1:14 (0:6)  Góly ŠKF: Belička 4, Dobiš 3, Javor a Barantal po 2, Ch. Boška, M. Boška, Kurbel.

Zostava ŠKF: Békéši – Dobiš, Peško, Ch. Boška, M. Boška, Javor, Belička, Barantal, Znamínko, Kurbel (C), Vohlárik, Slovák, Beňo, Petrovský

 

 
 
 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *