Víkendové výsledky mládeže + hodnotenia trénerov (7.-8.4. 2018)

III. liga ZsFZ dorast

TJ Horné Saliby U19 – ŠKF Sereď U19  0:3 (0:2)   

Zostava ŠKF: Nagy – Habdák, Bohunický, Brodanský, J. Hipp, Prešnajder (C), Sedláček, D. Hipp (Pilo), Henček, Lipovský, Zuzkovič

Góly: 5. Prešnajder, 32. Henček, 89. Lipovský

Hodnotenie trénera R. Blaška: Za priaznivého počasia a na dobrom teréne sa hral útočný futbal. Po dobrej kombinačnej hre v krídelných priestoroch sme využili  príležitosti a strelili dva góly. Po polčase sme viacmenej kontrolovali hru umnou defenzívou a hrozili brejkami. Výsledok sme skrášlili o ďalší gól na 3:0.

http://www.zsfz.sk/sutaz/1902/

 

TJ Horné Saliby U17 – ŠKF Sereď U17  0:3 (0:3)

Zostava ŠKF: Klačanský (Sabo) – L. Terneny, Szabo (Horváth), Oberman (L. Hipp), Tkáč, Švehla, Sklenár, T. Toráč, Hudcovič, Králik (C), S. Jánošík (Mikláš)

Góly: 22. a 32. Sklenár, 40. Králik

Hodnotenie trénera P. Bohunického: Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu, v obrane hrali zodpovedne. Smerom dopredu sme predviedli niekoľko pekných akcií, ale chýbala nám presnejšia finálna prihrávka a úspešné zakončenie. Gólovo sme sa presadili a rozhodli už v prvom polčase zásluhou Paťa Sklenára 2x a Adama Králika. Napriek prehre domáci zanechali sympatický dojem, snažili sa viac kombinovať ako lopty len nakopávať.

 

 

II. liga ZsFZ žiaci

PFK Piešťany U15 – ŠKF Sereď U15  0:1 (0:0)

Zostava ŠKF: Višvarda – Bakoš, Polák (C), Kušnír, T. Chatrnúch (T. Terneny), Vencelík, Nagy (Baláž), Beňuš (P. Chatrnúch), Franta (Javor), Turányi (Tomášek), Gavalec (Hermanský)

Gól: 48. Turányi

Hodnotenie trénera R. Scherhaufera: Bol to typický zápas so súperom hrajúcim o záchranu, ktorý potrebuje každý bod. Všetko dlho trvalo, čas sa naťahoval kde sa dalo. Prvý polčas sme sa prispôsobili tomuto uspávaciemu tempu. Som rád, že polčasový dohovor zvýšil v chlapcoch entuziazmus a zápal, ktorý sme potrebovali na zvládnutie tohto zápasu. Z veľkého množstva šancí sme využili len jednu, čo nám ale v pohode stačilo na ustráženie si výsledku. Každý zápas v tejto súťaži je náročný a preto si víťazstvá veľmi vážim, pretože nás udržujú v hre o prvé miesto. Je dôležité, že káder je na veľa postoch vyrovnaný a môžem rotovať hráčov podľa potreby, čo môže byť pri náročnom programe v konečnom dôsledku kľúčové.

http://www.zsfz.sk/sutaz/1910/?part=2795&round=57987

 

PFK Piešťany U13 – ŠKF Sereď U13  2:1 (2:0)

Zostava ŠKF: T. Ollé (Slezák) – Holbík, Krajčovič, Toncr, Očenáš (C), Mitas, Galo, Velický, Kafka, Gála, Macho, R. Ollé, Hodúr, I. Toráč, Paldan

Gól: 54. Hodúr

Hodnotenie asistenta trénera R. Scherhaufera: Po zápase som mal veľmi zmiešané pocity, napriek tomu že treba objektívne povedať, že súper bol o niečo lepší tak do vyložených šancí sa moc nedostával a obidva góly dal z dvojmetrových ofsajdov. To zásadne ovplyvnilo priebeh a výsledok zápasu. Zápas celkovo mal slabé tempo a nízku atraktivitu. Znova by som sa pri tomto vrátil k formátu, akým mladší žiaci hrávajú. Hra na celé ihrisko je pre tieto deti ubíjajúca, nezmyselná a nudná. Zápasy vyhrávajú tí, ktorí majú šťastie na ročník a majú fyzicky vyspelých chlapcov. Kritérium futbalovosti a rozvoja zručností týchto detí sa úplne stráca, pretože je logické, že síce šikovný, ale 140 cm chlapec neutečie na veľkom ihrisku chlapcovi o dve hlavy vyššiemu a vyspelejšiemu. Mrzí ma, že pravidlá pre tieto kategórie robia ľudia spoza stola, ktorí očividne futbalu nerozumejú a nemajú šajnu o tom, akým spôsobom zabezpečiť rozvoj deti vo futbale. 

http://www.zsfz.sk/sutaz/1911/

 

Súťaže ObFZ Galanta 

MO Žiaci U15

Veľká Mača – ŠKF Sereď  0:16 (0:5)

Zostava ŠKF: Šípka – Franta, T. Terneny, T. Chatrnúch (C), Hermanský, Baláž, Javor, Nagy, Horník, Tomášek, P. Chatrnúch

Góly: 18., 32., 44., 47. Tomášek, 26., 53., 62. Nagy, 12., 65. Horník, 30., 66. Franta, 43., 58. Baláž, 51. P. Chatrnúch, 63. Hermanský, 69. Javor

Hodnotenie trénera R. Scherhaufera: Do tejto súťaže sme sa prihlásili z dôvodu vysokého počtu chlapcov v ročníku, tak aby bolo zabezpečené, že každý kto trénuje má možnosť hrať zápas. Úroveň tímov, je však pre mňa sklamaním. Oveľa viac ma však mrzí, keď vidím ako upadá futbal na dedinách, ako zanedbané deti sú, a že naplno prepadli komfortnej dobe počítačov a ničnerobenia. Výsledok je adekvátny vystúpeniu súpera v tomto zápase.

http://obfz-galanta.futbalnet.sk/sutaz/2106/

MO Prípravka

ŠKF Sereď  – Šoporňa  3:2 (0:0)

Zostava ŠKF: Békéši, Bucha – Dobiš, Petrovský, Ch. Boška, M. Boška, Mosný, Belička, Barantal, Očenáš, Javor (C), Kurbel, Galo, Gála, Dendis

Góly: 28. Belička, 43. Očenáš, 49. Gála

http://obfz-galanta.futbalnet.sk/sutaz/2112/

 

Autor článku: R. Scherhaufer

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *