post

ŠKF Sereď – MŠK Žilina „B“ 2:0 (1:0)

Zápasy s B-tímami ligových mužstiev sú vždy pre trénera ťažko čitateľné, pretože je otázne koľkí hráči a na aké posty prídu z A-tímu. Hlavný rozdiel v porovnaní s ostatnými tímami, je že tie majú svoju súpisku a základnú zostavu ustálenú a teda sa dá na nich dôkladnejšie pripraviť. Do tohto zápasu nakoniec nastúpili piati hráči zo žilinského A-tímu….

Na zápase to však cítiť vôbec nebolo, keď naši hráči opäť zobrali zápas od začiatku pod kontrolu. Úvodný tlak vyvrcholil v 29. minúte prvým gólom útočníka Popina v majstrovskom zápase za ŠKF, po peknom centri z ľavej strany od Ulricha – 1:0. Okrem toho sme si s vetrom do chrbta vytvorili dostatok šancí na ďalšie góly, tie ale zostali nevyužité. Mrzieť môže zranenie Djibyho Ba, ktorý musel pred polčasom striedať pre svalové zranenie.

Druhý polčas pomohol rýchly gól Moronga už v 49. minúte, keď si na loptu od Loduhu šikovne zbehol poza chrbát hosťujúcej obrany a prvým dotykom umne prehodil vybiehajúceho brankára Žiliny – 2:0. Zápas od tohto momentu trochu stratil tempo, veľa faulami a častým prerušovaním hry odišla plynulosť. Súper okrem jednej gólovej šance, ktorú dobrým vybehnutím zmaril Ružinský si nevypracoval nič. Naši hráči si výsledok bez väčších problémov ustrážili a znova sa dostali na čelo tabuľky II. ligy!! 

Herný prejav Žiliny, založený na držaní lopty, na presných prihrávkach po zemi, a krídelných akciách, ktorý majú ľudia pri názve MŠK Žilina za posledné obdobie zafixovaný, tento zápas neprišiel a ich výkon bol pre mnohých sklamaním. 

Najbližšie sa naši hráči predstavia doma už túto stredu 11.4. o 16:30 proti Komárnu.

Zostava ŠKF:  Ružinský – Loduha, Ba (42. Adekuoroye), Michalík, Mečiar (C) – Ventúra, Richnák, Bilas (76. Pankaričan) – Morong, Popin, Ulrich (79. Laura)

510 divákov.                                                                                      Autor článku: R. Scherhaufer.

Zdroj fotiek: I. Lehocký, Sereďonline.sk

Foto galéria (Štefan Hubinák)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *