post

Na slovíčko s Adamom Morongom

Prinášame vám ďaľší rozhovor v rubrike Na slovíčko.
Odchovanec klubu, opora sereďskej ofenzívy, pôsobiaci aj v Trenčíne, Liptovskom Mikuláši, Senici či Nitre si našiel chvíľku pred prípravou na zápas so žilinským B-čkom a odpovedal na naše otázky.

 

Ako hodnotíš jarný vstup do súťaže, čo sa týka tímových aj tvojich individuálnych výkonov ?  

Vstup do jarnej časti sme mali veľmi dobrý, zo štyroch zápasov sme odohrali tri vonku, získali sme 10bodov, strelili 11 gólov a  žiaden neinkasovali čo je veľmi potešujúce, no vždy to môže byť o niečo lepšie. Hodnotenie mojich výkonov nechávam na iných…

V aktuálnom tíme si služobne najdlhšie spolu s Loduhom, ako vnímaš celé toto obdobie progresu mužov až po boj o špicu v II.lige ?

Prešli sme celým tým obdobím od postupu z III .ligy až po dnešok. Pamätám si, aká veľká eufória nastala po postupe do II. ligy, bolo to niečo výnimočné, nové pre nás všetkých. Postupom času sa tím obmieňal a myslím, že v súčasnosti je tu veľmi silný tím, takže naše umiestnenie nie je žiadnym prekvapením. Ľudia by si mali vážiť a tešiť sa, že do Serede chodia atraktívne tímy, pretože ešte pred pár rokmi to tak nebolo.

Si jeden z mála domácich hráčov, ktorí sa ustálili v základnej zostave. Okolo teba je ale viacero mladých sereďských talentov, ktorí sa o to snažia. Čo je podľa teba kľúčové aby sa to aj im podarilo ?

 

Či už to je tréning alebo zápas stále pracovať na 100%. Iba tak sa môžu zlepšovať. Keď príde šanca netreba sa zlaknúť, ale chopiť sa jej a veriť si. Je dôležité rešpektovať a učiť sa od starších a skúsenejších hráčov. Nemenej dôležité je dodržiavať správnu životosprávu, starať sa o svoje telo.

Aké sú tvoje osobné ambície? Niekoľko sezón za sebou patríš k najlepším strelcom klubu i súťaže…

Ako každý hráč, by som si chcel znova zahrať najvyššiu súťaž alebo vyskúšať zahraničie. Nejaké gólové méty si nedávam, som rád keď sa mužstvu darí a môžem mu pomôcť, no každý gól ma samozrejme poteší. Prvoradé pre mňa je byť zdravý, mať radosť z hry, naplno trénovať  a ostatné verím že príde.

Ľudia v tvojom okolí vedia, že s priateľkou Romanou ste sa stali rodičmi synčeka Šimona. Aké sú tvoje pocity z otcovstva? Dokážeš rozdeliť energiu naplno medzi futbalové a rodičovské povinnosti ?

Pocity su neopísateľné, je to neskutočná radosť. Rodinke sa snažím venovať maximálne ako môžem. Myslím, že práve to mi dáva viac pohody a energie pri futbale 🙂
 
 
Adamovi a jeho rodinke želáme v mene ŠKF veľa zdravia, a šťastných chvíľ na ihrisku i mimo neho!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *