post

FK Slavoj Trebišov – ŠKF Sereď 0:3 (0:1)

Po predošlých dvoch dominantných výhrach bolo otázkou, ako sa Sereďania vysporiadajú s dlhou cestou na východ a či sa dokážu naplno skoncentrovať na ďalší náročný zápas.

Úvodné minúty stretnutia veľa futbalovej krásy nepriniesli. Ani jedno z mužstiev si nevypracovalo žiadnu gólovú šancu a registrovali sme iba tvrdú hru s viacerými nedovolenými zákrokmi. Tesne pred koncom prvého polčasu to z priameho kopu ľavačkou krásne trafil náš kapitán Mečiar a nedal Giertlovi šancu.

Druhý polčas sa pre nás začal najlepším možným spôsobom. Po pár sekundách druhej časti hry sa po centri z ľavej strany presadil hlavičkou Adam Morong a poslal náš tím do dvojgólového vedenia.  Naďalej sme pozorne bránili a nedávali domácim možnosť na zdramatizovanie zápasu. Dokonale sme využívali svoju výškovú prevahu a v 79.minúte sme sa radovali z tretieho gólu. Halfvolejom skóroval striedajúci Richnák. V zápase sme potvrdili tabuľkové postavenie, ukázali svoju kvalitu a zaslúžene zvíťazili v pomere 3:0.

Góly: 44. Mečiar, 46. Morong, 79. Richnák

Zostava ŠKF: Ružinský – Mečiar (C), Michalík, Ba, Loduha – Adekuoroye, Bilas, Ventúra – Morong, Popin, Ulrich

Striedali: Richnák, Laura, Pankaričan